Skok do Menu

RECENZJE

"Magia tenisa" - Zbigniew Ostrowski

Gazeta Krakowska, 31 marca 2005,
Dziennik Polski Sportowy, 26 marca 2005, Nr 22 (371)

Gazeta Krakowska, 31 marca 2005

 

Propozycja wydawnicza dla każdego, czyli...
Prosty tenis

Książka niniejsza przeznaczona jest dla osób, które z różnych powodów rozpoczynają grę w tenisa z pewnym "poślizgiem" w czasie. Zorganizowany cykl szkoleń obejmuje młodzież, natomiast osoby starsze zdane są wyłącznie na siebie, co oznacza, że albo podejmują pracę szkoleniową pod okiem wynajętego instruktora, albo gry uczą się same, napotykając na związane z tym trudności. Książka winna stać się pomocą dla tej drugiej grupy, niwelując, na ile to możliwe, problemy jakie spotyka osoba rozpoczynająca naukę tej pięknej dyscypliny sportu - czytamy we wstępie do książki Zbigniewa Ostrowskiego "Magia tenisa"(WiR PARTNER, Kraków 2005), która właśnie pojawiła się w księgarniach. Praca jest klasycznym poradnikiem dla początkujących miłośników białego sportu, napisana w przystępnej formie, z wieloma praktycznymi rysunkami. Wystarczy zerknąć choćby na tytuły poszczególnych rozdziałów i podrozdziałów. Przykładowo: Metodyka nauczania - samodzielna nauka gry w tenisa, cztery podstawowe zasady gry; Praktyczne uwagi o podstawowych uderzeniach - forhend, bekhend; Zagrania o znacznym stopniu trudności - wolej, lob i smecz; Niepożądane efekty gry w tenisa i jak im zapobiegać - kontuzje w tenisie, odwodnienie i udar słoneczny.
- Generalnie książek sportowych, a o tenisie w szczególności jest stosunkowo mało na rynku - mówi znany trener Andrzej Faruzel. - Tym samym ta praca wychodzi na przeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu. Przecież tenis przestał być sportem elitarnym, a stał się jednym ze sposobów aktywnego i przyjemnego spędzania wolnego czasu. Systematycznie wzrasta też liczba tych, którzy chcą amatorsko grać w tenisa. Z książki tej mogą się wiele nauczyć, by poźniej korzystać z tej ewiedzy na korcie.
Co skłoniło autora do napisania takiej właśnie pracy? Zbigniew Ostrowski, na co dzień prawnik, jest także instruktorem tenisa ziemnego. Po długoletnich obserwacjach dostrzegł ciężką sytuację osób, które w tzw. wieku późniejszym (np. po trzydziestce) chciałyby zgłębić tajniki posługiwania się na korcie rakietą i piłeczką. Tym samym poradnik ten ma im pomóc i sprawić, że gra będzie tylko frajdą, a nie klasyczną drogą prze mękę".

(BAT)

powrót

Dziennik Polski Sportowy, 26 marca 2005, Nr 22 (371)

 

naSPORTOWEJpółce

Gry w tenisa nie da się nauczyć z podręcznika, ale praktyczne rady mogą się przydać przed spotkaniem z trenerem. Autor, krakowski adwokat, jednocześnie instruktor tenisa i wielki miłośnik tej dyscypliny sportu, postanowił udzielić wskazówek tym, którzy dość późno sięgnęli po rakietę i zdecydowali się wyjść na kort. Cena 27.90 zł

(SAS)

powrót